Leasing – garść przydatnych informacji

6
leasing

Trudno wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka bez samochodu. Tak naprawdę posiadanie auta ułatwia życie w wielu różnych sferach. Często potrzebne jest również do działalności zawodowej, na przykład wtedy, gdy pracuje się w charakterze przedstawiciela handlowego. Leasing to opcja dla osób, które potrzebują nowego samochodu, ale nie mogą kupić go za gotówkę.

Toyota leasing

Czym jest leasing? W bardzo dużym uproszczeniu to po prostu wynajęcie samochodu. Podpisując umowę leasingu na określoną ilość miesięcy, deklarujemy, że przez ten czas co miesiąc będziemy uiszczać określoną opłatę za możliwość korzystania z samochodu. Przez cały ten czas samochód nie pozostaje naszą własnością.
Często trzeba wnieść wkład własny, a zatem początkową opłatę, jednak mimo wszystko wciąż nie jest się prawnym właścicielem auta. Po zakończeniu umowy leasingowania auto często bywa już własnością osoby korzystającej z leasingu. Ewentualnie w pewnych wypadkach trzeba dopłacić jakąś kwotę, aby wykupić samochód.

Toyota leasing – kto może skorzystać?

Kto może skorzystać z opcji, jaką jest leasing? Tak naprawdę sporo różnych osób, a także podmiotów prawnych. Leasing będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla:

  • firm, korporacji, które potrzebują floty samochodów
  • osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą
  • osób prywatnych szukających nowego samochodu

leasing

Z leasingu często korzystają firmy, na przykład związane z branżą logistyki, spedycji, a także handlu. Samochody służbowe to najczęściej właśnie samochody pozostające w leasingu, które firma wynajmuje, wcale nie wykupując ich na własność. Leasing to też doskonałe rozwiązanie dla ludzi prowadzących działalność gospodarczą, ponieważ wnosi wiele w obszarze pomniejszenia odprowadzanych podatków. Dlaczego? Ponieważ można wpisać koszty leasingu do kosztów prowadzenia działalności.

Ile kosztuje?

Skoro jest tak wiele pozytywów płynących z leasingu auta, ile to wszystko kosztuje? Wszystko uzależnione jest między innymi od klasy samochodu, na który zdecyduje się klient. Na wysokość miesięcznych rat wpływ ma również wysokość wkładu własnego wzniesionego na początku. Jednym słowem im samochód droższy, a początkowa opłata w postaci wkładu własnego mniejsza, tym koszty są wyższe. W niektórych przypadkach to jedynie kilkaset złotych, w innych kilka tysięcy złotych. Ta ostatnia sytuacja dotyczy jednak najczęściej luksusowych samochodów od najdroższych marek świata. Tak, nawet takie samochody można użytkować w ramach leasingu. Jednym słowem dla współczesnego człowieka, który pragnie jeździć luksusowym i nowym autem, leasing to doskonałe rozwiązanie.

6 thoughts on “Leasing – garść przydatnych informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *