Firma sprzątająca na zewnątrz i w środku

firma sprzątająca

Zadbany budynek jest często pierwszą wizytówką świadczącą o tym, jaki szacunek do samej siebie ma dana firma. Zadbane wnętrza to jednak nie wszystko, brudne przeszklenia straszą przechodniów i zniechęcają potencjalnych klientów. Jak zadbać o nienaganny wygląd nieruchomości? Trzeba powierzyć sprawę specjalistom, którzy kompleksowo obsłużą wymagającego klienta.

Sprzątanie od A do Z

Duże przedsiębiorstwa, które posiadają własne gmachy, zwykle nie zajmują się dbaniem o porządki we własnym zakresie. Zarówno wielkopowierzchniowe markety, jak i firmy biurowe najczęściej wynajmują zewnętrzną firmę sprzątającą, która kompleksowo zajmuje się sprzątaniem wszystkich powierzchni. W zakres obowiązków wchodzi najczęściej mycie powierzchni podłogi oraz utrzymywanie przeszkleń w nienagannym stanie. Niektóre przedsiębiorstwa zajmują się także sprzątaniem terenów na zewnątrz firm – takich jak parkingi. Najmniejsza część firm posiada pracowników z uprawnieniami alpinistycznymi, które potrafią zająć się utrzymaniem idealnego stanu szyb nawet w wielopiętrowych biurowcach.

Prace na wysokościach

Bardzo wysokie budynki potrafią być świetną wizytówką przedsiębiorstwa, ale muszą być idealnie zadbane przez cały okres. Przeszklenia zewnętrzne można czyścić przy użyciu:

  • metody ręcznej,
  • metody z wykorzystaniem technik alpinistycznych.

Na początku współpracy firma sprzątająca Zabrze wysyła odpowiednio przeszkolonego pracownika, który dobiera metodę czyszczenia pod odpowiedni typ budynku. Sprzątanie z użyciem technik alpinistycznych prowadzone jest od najwyższych pięter. Robi się to w taki sposób z kilku powodów. Jeden to oszczędność czasu oraz sił. Dużo łatwiej jest wykorzystywać sprzęt linowy, do opuszczania się z wykorzystaniem grawitacji. Po drugie, po kolei myje się okna bez ryzyka, że kapiąca woda zmusi pracownika do poprawiania wcześniej umytych elementów. Do mycia używa się wody demineralizowanej, a dzięki temu niweluje szansę powstawania zacieków i smug.

Technika ręczna polega na wykorzystaniu nowoczesnych, lekkich materiałów, które pozwalają na czyszczenie budynków nawet do 20 metrów wysokości. Dzięki zastosowaniu takiego sposobu nie narusza się prywatności użytkowników pomieszczeń wewnątrz budynku.

Dobra firma sprzątająca będzie potrafiła dobrać odpowiednie metody czyszczenia do warunków panujących wewnątrz i na zewnątrz czyszczonego budynku. Z wykorzystaniem specjalistów posiadających uprawnienia alpinistyczne, można dotrzeć tam, gdzie inni bezradnie rozkładają ręce. Nowoczesne narzędzia umożliwiają szybkie i bezinwazyjne czyszczenie – trzeba tylko odpowiednio dobrać technikę mycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *